Naujienos„Būdami kartu vienas kitam daugiau duosime“ (Seneka)

Anykščių švietimo pagalbos tarnyba

„Būdami kartu vienas kitam daugiau duosime“ (Seneka)

Paskutinę vasaros savaitę, rugpjūčio 23–28 dienomis, nuo karo pabėgusių ukrainiečių vaikai kasdien rinkosi į įvairias sporto, meno, pažintines veiklas. Kasdien, nuo 9 iki 16 valandos, apie 20 Ukrainiečių užimtumo savaitės dalyvių sėmėsi žinių, mokėsi, žaidė, o svarbiausia – buvo kartu ir turiningai praleido laisvalaikį.

Pirmąją Savaitės dieną vaikai susibūrė Švietimo pagalbos tarnyboje. Kad geriau susipažintų ir galėtų laisviau bendrauti, jie smagiai žaidė susipažinimo bei kitus linksmus žaidimus. Vėliau išvyko į Labirintų parką, kur dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose.

Antrąją dieną Ukraina minėjo 31-ąsias Nepriklausomybės metines. Prie gražių karo niokojamos šalies palaikymo iniciatyvų prisijungė ir Anykščių kūno kultūros ir sporto centras, pakvietęs Ukrainiečių vaikų užimtumo savaitės dalyvius vykti Aukštaitijos siauruoju geležinkeliu iki Rubikių ežero. Čia jų laukė apžvalginė kelionė katamaranu. Vaikai pamatė didžiausias ežero salas, sužinojo daug įdomių faktų apie šią vietovę. O po ekskursijos pasivaišino skaniais „Žuvienės pašiūrės“ patiekalais ir kupini įspūdžių grįžo į Anykščius. Už šią smagią išvyką Savaitės organizatoriai dėkoja VŠĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ ir kavinei „Žuvienės pašiūrė“.

Trečiąją Savaitės dieną vaikai susipažino su Anykščių meno mokykla. Ukrainiečiai apžiūrėjo Meno mokyklos Dailės skyriaus mokinių darbus, patys piešė ir lipdė iš molio, dalyvavo edukacinėje pamokoje-koncerte „Muzikos instrumentų įvairovė“.

Kultūrai ir menui buvo skirta ir ketvirtoji diena. Užimtumo savaitės dalyviai apsilankė Anykščių koplyčioje, kur peržiūrėjo baigiamųjų Meno mokyklos mokinių darbų parodą. Vaikai dalyvavo meno terapijos užsiėmime „Piešiame mandalas“, ekskursijoje į Šv. Mato bažnyčią, kur susipažino su vargonais.

Paskutiniąją, penktąją Savaitės dieną visus nudžiugino išvyka į Kernavę, Trakus ir Vilnių. Lankydamiesi šiose gražiose savo gamta bei architektūra ir turtingose savo istorija vietose, vaikai praturtėjo ir patys: praplėtė akiratį, įgijo žinių, kurios padės mokytis prasidėjus mokslo metams.

Užimtumo savaitės veiklose dalyvavę ukrainiečių vaikai ne tik daug sužinojo ir išmoko naujų dalykų, bet ir susidraugavo, įgijo bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžių. Sustiprėjus jų tarpusavio ryšiui kartu sustiprėjo ir ryšys su Lietuva, nes, pasak J. V. Getės, „žmones labiausiai suartina veikla“. Juk tik būdami kartu galime padėti vieni kitiems.

..

Norite gauti naujienas el. paštu?

    privatumo politika