Uncategorized @ltBūti pokyčiu

Anykščių švietimo pagalbos tarnyba

Būti pokyčiu

Anykščių švietimo pagalbos tarnyba vykdo „Erasmus+“ programos projektą „Įtrauki ugdymosi aplinka specialiųjų poreikių vaikų ugdymui“. Spalio 26–30 dienomis Švietimo pagalbos tarnybos psichologė Vida Krasauskienė ir metodininkė Vesta Berkmanienė dalyvavo Maltoje vykusiuose organizacijos „Naujieji horizontai“ mokymuose „Įtraukios mokyklos aplinkos kūrimas ir valdymas“.

Kartu su mokymuose dalyvavusiais mokytojais bei pagalbos specialistais iš Suomijos, Lenkijos, Rumunijos ir Italijos mokėmės, kaip praktiškai taikyti įvairius įtraukiojo ugdymo metodus ir strategijas, kurti ugdymuisi tinkamą aplinką, ugdyti mokinių su specialiaisiais poreikiais gebėjimus ir kompetencijas. Pristatėme kitiems dalyviams savo šalį, miestą ir įstaigą, atlikome užduotis, mokančias, kaip bendrauti be išankstinio nusistatymo, kaip įsisąmoninti, ką jaučiame ir ką galvojame. Sužinojome, kas yra kultūrų ledkalnis, kaip ugdyti kūrybiškumą, kas yra puikus mokytojas.

Laisvą laiką leidome lankydamos įdomiausius salų objektus: puošnią ir didingą Maltos šv. Jono katedrą, po kurios spalvoto marmuro grindimis palaidoti garsiausi Ordino riteriai ir galima išvysti net du M. Karavadžo paveikslus, senąją sostinę Mdiną, dar vadinamą Tylos Miestu dėl savo ramybe alsuojančių tuščių siaurų vingiuotų gatvelių ir jaukių akmeninių namų su žymiaisiais maltietiškais mediniais balkonais, dvi neolito laikų šventyklas, Žydruosius urvus bei žvejų kaimelį Marsašloką, kur visada galima paragauti ką tik sugautos žuvies patiekalų. Grožėjomės įlankose plūduriuojančiomis jachtomis ir tradiciniais Maltos žvejų laiveliais, milžiniškais kruiziniais laivais ir miestus juosiančiomis aukštomis akmeninėmis sienomis bei galingomis tvirtovėmis. Sužavėjo draugiškas ir šiltas vietinių žmonių  bendravimas.

Mokymuose įgytomis žiniomis ketiname pasidalinti su savo rajono mokytojais, kad jie galėtų pritaikyti visa tai savo kasdieniame darbe. Nes, kaip teigia „Naujųjų horizontų“ šūkis, patys turime „būti pokyčiu, kurį norėtume matyti savo klasėje“.

Projektas finansuojamas „Erazmus+“ programos lėšomis.

Būti pokyčiuBūti pokyčiuBūti pokyčiuBūti pokyčiuBūti pokyčiu

Norite gauti naujienas el. paštu?

[contact-form-7 404 "Not Found"]
Eiti prie turinio