Uncategorized @ltDalyvavome mokymuose Italijoje

Anykščių švietimo pagalbos tarnyba

Dalyvavome mokymuose Italijoje

Švietimo pagalbos tarnyba pradėjo vykdyti „Erasmus+ Ka122“  veiksmo projektą „Įtrauki aplinka specialiųjų poreikių vaikų ugdymuisi“. Projekto tikslas – tobulinti suaugusiųjų švietėjų kompetencijas, dirbti su specialiųjų poreikių vaikais bei ugdyti administracijos vadybinius ir IKT gebėjimus organizuojant įtraukųjį ugdymą švietimo įstaigose.

Liepos 3–7 dienomis dalyvavome mokymuose „Mokinių, turinčių autizmo spektro, aktyvumo ir dėmesio sutrikimus, supratimas bei pagalba jiems“. Kartu su kursų dalyviais iš Anglijos, Airijos ir Lenkijos gilinomės, kaip lanksčiai gali būti vykdomas įtraukusis ugdymas. Mokėmės, kaip pritaikyti ugdymosi aplinką, vykdyti ugdomąją veiklą vaikams, turintiems autizmo spektro ir dėmesio stokos bei padidėjusio aktyvumo sutrikimus. Dirbant su tokiais vaikais labai svarbu žmogiškieji resursai: koordinuota švietimo specialistų pagalba ir būtinybė pasitelkti mokytojo padėjėjus. Šiuolaikinis mokytojas turi gebėti pastebėti ir atrasti kiekvieno vaiko stiprybes  ir bendradarbiaudamas su specialistais, kitais mokytojais ir tėvais sudaryti ugdymuisi tinkamą aplinką. Susipažinome su veiksmingomis nusiraminimo ir netinkamo elgesio mažinimo strategijomis. Gavome daug naudingų patarimų, kaip pritaikant tinkamus ugdymo metodus, veiksmingai teikti pagalbą vaikams, turintiems autizmo spektro ir dėmesio stokos bei padidėjusio aktyvumo sutrikimus.

Laisvalaikiu, paskatintos mokymų vadovės, stengėmės paragauti jos rekomenduotų Toskanos regiono valgių. Toskanos nacionalinių patiekalų galima rasti maitinimo įstaigose, kurios pažymėtos „Trattoria“ ir „Osteria“ ženklais. Nustebino tai, kad italai itin  jautrūs makaronų formai, todėl jų čia – stulbinanti gausa. Italijoje makaronų valgių pavadinimai priklauso nuo naudojamų makaronų formos.

Žavėjo Florencijos architektūra: siauros išpuoštos gatvės, aikštės, bažnyčios, muziejai, fontanai. Pajutome, kad esame Renesanso lopšyje. Džiaugėmės aplankiusios Uffizi meno galeriją ir susipažinusios su neįtikėtina garsių kūrėjų – Mikelandželo, Rafaelio, Karvagio, Gioto, Sandro Botičeli – skulptūrų bei paveikslų kolekcija.

Šie kvalifikacijos kėlimo kursai suteikė naujų žinių ir įgūdžių, kaip sklandžiau vykdyti įtraukųjį ugdymą, suprasti iššūkius keliantį vaikų elgesį ugdymo įstaigose ir pasitelkti tinkamus korekcijos būdus.

Projektas finansuojamas „Erasmus+“ programos lėšomis.

Dalyvavome mokymuose ItalijojeDalyvavome mokymuose ItalijojeDalyvavome mokymuose ItalijojeDalyvavome mokymuose Italijoje

Norite gauti naujienas el. paštu?

[contact-form-7 404 "Not Found"]
Eiti prie turinio