Uncategorized @ltĮkvepiantys mokymai Pietų Ispanijoje

Anykščių švietimo pagalbos tarnyba

Įkvepiantys mokymai Pietų Ispanijoje

Anykščių švietimo pagalbos tarnyba vykdo „Erasmus+“ programos projektą „Įtrauki ugdymosi aplinka specialiųjų poreikių vaikų ugdymui“. Rugpjūčio 21–25 dienomis Švietimo pagalbos tarnybos psichologė Žydrūnė Vaznelienė ir metodininkė Vesta Berkmanienė dalyvavo Malagoje vykusiuose organizacijos „Idevelop“ kursuose „Edukaciniai koučingo įrankiai“.
Koučingas – konsultavimo metodas, kurio tikslas padėti žmogui pasikeisti taip, kaip jis nori, pasiekti norimų rezultatų asmeniniame ir profesiniame gyvenime. Kursuose mokėmės, kaip padėti įveikti baimes ir vidinius barjerus, keisti ribojančius įsitikinimus, išklausyti ir užduoti įkvepiančius keisti gyvenimą klausimus, dalyvavome debatuose. Atlikome daug įdomių kūrybingumą ugdančių užduočių – fotografavome, šokome, vaidinome teatre. Kursų pabaigoje patys kūrėme edukacinio koučingo įrankius ir juos pristatėme. Mokėmės dirbdami grupėse kartu su dalyviais iš įvairių šalių – Italijos, Graikijos, Kipro, Portugalijos, Rumunijos, Vokietijos, Lenkijos, Latvijos ir Estijos,– tad tobulinome savo anglų kalbos įgūdžius, susipažinome su įvairiomis kultūromis.
Laisvalaikiu stengėmės pamatyti garsiausius Malagos ir jos apylinkių muziejus bei kitas lankytinas vietas. Aplankėme katedrą, kuri buvo statoma ne vieną amžių, todėl jos architektūroje galime įžvelgti ir gotikos, ir renesanso, ir baroko elementų, tačiau vis dėlto vienas iš dviejų jos bokštų nebuvo užbaigtas. Užkopėme į senąją Alkazabo tvirtovę, nuo kurios sienų gėrėjomės ne tik atsiveriančiais nuostabiais jūros ir uosto vaizdais, bet ir senovės romėnų amfiteatru. Žavėjomės Pablo Pikaso paveikslais, skulptūromis ir keramika jo muziejuje – juk Malaga garsiojo dailininko gimtinė. Netolimame Marbeljos miestelyje apžiūrėjome kito garsaus menininko siurrealisto Salvadoro Dali skulptūras, o Nerchoje – įspūdingus urvus, kuriuose archeologai aptiko žmonių gyvenimo pėdsakus, siekiančius net septintą tūkstantmetį prieš Kristų. Neįkainojami šių pažintinių kultūrinių išvykų įspūdžiai, nuostabi gamta ir bendravimas su linksmais Pietų Ispanijos gyventojais nustelbė karščio bei dienotvarkės tempo keliamą nuovargį.
Mokymų metu įgytomis žiniomis ir išmoktais metodais ketiname pasidalinti su savo švietimo bendruomenės nariais. Juk koučingas padeda tobulėti ne tik asmeniniame, bet ir profesiniame gyvenime – didina savivertę, gerina santykius su komandos nariais, darbo rezultatus, motyvuoja imtis veiksmų, skatinančių nuolatinį augimą ir tobulėjimą, taip reikalingą visiems šiais pokyčių laikais.
Projektas finansuojamas „Erasmus+“ programos lėšomis.
Vesta Berkmanienė ir Žydrūnė Vaznelienė
Įkvepiantys mokymai Pietų Ispanijoje
Įkvepiantys mokymai Pietų Ispanijoje
Įkvepiantys mokymai Pietų Ispanijoje
Įkvepiantys mokymai Pietų Ispanijoje

See insights and ads
Boost post
Like
Comment
Share

Norite gauti naujienas el. paštu?

[contact-form-7 404 "Not Found"]
Eiti prie turinio