NaujienosIstorijos lobių beieškant

Anykščių švietimo pagalbos tarnyba

Istorijos lobių beieškant

Rugsėjo 1-ąją Anykščių rajone gyvenančios karo pabėgėlių ukrainiečių šeimos rinkosi į edukacinę popietę „Literatūriniai Anykščiai“. Renginys buvo finansuojamas Anykščių rajono savivaldybės neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programos projekto ,,Tobulėkime kartu“ lėšomis.

Iš pradžių šventiškai nusiteikę dalyviai susibūrė Švietimo pagalbos tarnybos salėje. Čia visi susipažino, vaišinosi pyragu ir arbata, bendravo, žaidė nuotaikingus žaidimus, atliko kūrybines užduotis.

Pailsėję ir susipažinę patraukė į A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinį muziejų, kur dalyvius pasitiko jo direktorius Antanas Verbickas, kuris supažindino ukrainiečius su Klėtelės istorija ir A. Baranausko asmenybe. Svečiai susidomėję klausėsi giedamo „Anykščių šilelio“ įrašo, mažiesiems patiko animuota Klėtelės gimimo istorija, vyresniesiems – „Šilelio“ skaitymai ukrainiečių kalba. Šią į ukrainiečių kalbą išverstą klasiko knygą muziejaus direktorius padovanojo svečiams.

Kiek vėliau visi buvo pakviesti į parodų salę, kurioje direktorius papasakojo apie tautodailininką Stanislovą Petrašką. Peržiūrėję vaizdo įrašą ir parodą, svečiai buvo sužavėti unikaliais dailininko akmens paveikslais ir turėjo galimybę patys išbandyti nepaprastą tapybos akmens dulkėmis techniką, būdingą tik šiam kūrėjui. Vaikai noriai įsitraukė į kūrybines edukacijos veiklas: patys smulkino grūstuvėje akmenis, piešė ir klijavo paveikslėlius, kuriuos pasiėmė prisiminimui.

Atsisveikindamas muziejaus direktorius A. Verbickas papasakojo legendą apie Anykščių vardo kilmę ir visiems įteikė dovanėlių – lietuviškos Trispalvės spalvų rašiklius su iškeltais nykščiais.

Toliau keliavome į Bronės Buivydaitės memorialinį muziejų. Čia popietės dalyviai susipažino su rašytojos gyvenamojo meto buitimi, apžiūrėjo jaukias muziejaus patalpas ir sodelį, kuriame pramogavo šaudydami iš lanko į taikinį.

Galiausiai nuvykome į vaikų ir jaunimo literatūros edukacijos centrą Istorijų dvarelis“, kur mūsų laukė nuostabi gidė Birutė Venteraitienė, supažindinusi su Dvarelio erdvėmis bei paslaptingomis istorijomis. Vaikams be galo patiko interaktyvios pramogos, mažieji leidosi į rūsį stebėti vaiduoklio, vyresnieji apžiūrėjo Rašytojų palėpę, kur labiausiai susidomėjo rašytojo, Lietuvos karininko, archeologo Patro Tarasenkos, turinčio ukrainietiškas šaknis, ekspozicija.

Vakarop kupini įspūdžių ir pavargę literatūrinės popietės dalyviai skirstėsi į savo laikinus namus. Visi džiaugėsi turėję puikią galimybę susipažinti su miesto, kuriame gyvena ir kuris garsus rašytojais, istorija. O mes buvome sužavėti ukrainiečių drausmingumu, orumu bei pagarba savo ir kitų kultūrai. Kartu tai buvo dar vienas gražus Mokslo ir žinių dienos renginys, o jo dalyviai ne tik gražiai pabendravo, papramogavo, bet ir praturtino dvasią sužinoję apie Anykščiuose gyvenusius ir kūrusius žmones bei jų istorijas. Juk, anot M. de Servanteso, „istorija – mūsų darbų lobynas, praeities liudytoja, pavyzdys ir pamokymas dabarčiai, įspėjimas ateičiai.“ Istorijos lobių beieškantIstorijos lobių beieškantIstorijos lobių beieškantIstorijos lobių beieškantIstorijos lobių beieškantIstorijos lobių beieškantIstorijos lobių beieškantIstorijos lobių beieškantIstorijos lobių beieškantIstorijos lobių beieškantIstorijos lobių beieškantIstorijos lobių beieškantIstorijos lobių beieškantIstorijos lobių beieškantIstorijos lobių beieškantIstorijos lobių beieškant

Norite gauti naujienas el. paštu?

[contact-form-7 404 "Not Found"]
Eiti prie turinio