Uncategorized @ltJūra būtų mažesnė

Anykščių švietimo pagalbos tarnyba

Jūra būtų mažesnė

Vienas iš svarbiausių Iniciatyvių mokytojų klubo uždavinių – dalytis gerąja patirtimi ir ją skatinti. Lapkričio 17 dieną Antano Vienuolio progimnazijoje vyko atvira geografijos pamoka aštuntai klasei „Musonai“, kurią vedė Klubo narė mokytoja metodininkė Dalia Keibienė.

Mokytoja pamokoje naudojo Apribojimų teorijos (TOC) įrankius – loginę šaką, debesį. Naudodami loginės šakos metodą remdamiesi priežasties ir pasekmės dėsniais mokiniai mąstė, kodėl susidaro vasaros ir žiemos musonai,. Debesies metodas buvo skirtas naudingam sprendimui atrasti – aštuntokai teikė pasiūlymus, kaip išvengti musonų padaromos žalos ir kaip išgauti iš šio reiškinio naudos.

Apribojimų teorijos metodai ne tik paverčia mokymąsi patraukliu procesu, bet ir ugdo mokinių atsakomybę, kūrybiškumą, kritinį mąstymą. Mokiniai tampa aktyviais mokymosi proceso dalyviais, mokosi patys atrasti tinkamus sprendimus, padidėja jų motyvacija, sumažėja elgesio problemų.

Iniciatyvių mokytojų klubo tikslas – siekti nuolatinio mokytojų tobulėjimo, Todėl labai kviečiame mokytojus bendradarbiauti ir toliau dalytis kūrybingai pritaikytais pamokose inovatyviais metodais. „Kartais mums atrodo, kad tai, ką darome, tik lašas jūroje. Bet jūra būtų mažesnė, jei jai trūkto to lašo.“ (Motina Teresė)

Jūra būtų mažesnėJūra būtų mažesnėJūra būtų mažesnė

Norite gauti naujienas el. paštu?

[contact-form-7 404 "Not Found"]
Eiti prie turinio