Uncategorized @ltKad galėtume mėgautis paprastu džiaugsmu

Anykščių švietimo pagalbos tarnyba

Kad galėtume mėgautis paprastu džiaugsmu

Pasaulį krečiant pandemijoms ir karams, į valdžią stojant kraštutinėms jėgoms, socialinis, emocinis ir sveikos gyvensenos intelektas tampa vis svarbesnis. Ekspertų manymu, tinkamiausias laikas ugdyti svarbias emocines vertybes yra priešmokyklinis amžius, metas, kai vyksta pagrindinis emocinio intelekto formavimasis. Esminius pokyčius besivystančių vaikų gyvenime padeda paskatinti programos „Think Equal“ įgyvendinimas. Programa, diegiama ikimokyklinėse įstaigose, ugdo svarbiausias vaikų kompetencijas, tokias kaip kritinis mąstymas, empatija, bendradarbiavimas ir kitas.

Gruodžio 10 dieną Švietimo pagalbos tarnyboje vyko patyriminė programos „Think Equal“ pamoka ikimokyklinio ugdymo pedagogams, kurios tikslas – išmokyti vesti įdomias, įtraukias ir veiksmingas pamokas, ugdančias socialines emocines kompetencijas, bei kuo ankstyvesniame amžiuje kurti įtraukią aplinką ugdymo įstaigose. Svarbi įtraukties dalis yra pagalba skirtingų gebėjimų mokiniams įgyti ne tik akademinių žinių, bet ir socialinių kompetencijų bei gebėjimų savarankiškai kurti savo gyvenimą. Socialiniai ir emociniai gebėjimai yra neatsiejami nuo sėkmingo ir laimingo žmogaus. Tam, kad vaikai įgytų visų reikalingų sėkmingam ir laimingam žmogui, socialinių ir emocinių gebėjimų, šiuos jų įgūdžius būtina ugdyti kuo anksčiau. Pabaigę šios programos mokymus mokytojai turės galimybę naudotis programos vaizdo medžiaga, pamokų planais, priemonėmis bei lektorių konsultacijomis. Programa „Think Equal“ veikia 33 šalyse, trijose integruota nacionaliniu mastu. Ją palaiko ir Lietuvoje veikiantis socialinių pokyčių inkubatorius „Domus Solis“, kurio koordinatorė, kūno judesio terapijos mokytoja Ernesta Skeberė ir vedė šią patyriminę pamoką.

Emocinis intelektas yra ne tik didžiulis mūsų sėkmės faktorius bei galingiausias ginklas, padedantis stiprinti savivoką, savikontrolę, empatiją bei socialinius įgūdžius. Jo vystymas ir stiprinimas įgalina mus įveikti stresą, pakelti savivertę ir tapti laimingesniais. „Kai mūsų emocinė sveikata yra blogos būklės, žema ir mūsų savivertė,“– sako amerikiečių rašytoja Džesika Skot. – „Turime sustoti ir susitvarkyti su tuo, kas mus kamuoja, kad galėtume mėgautis paprastu džiaugsmu būti laimingais ir savimi patenkintais.“

Kad galėtume mėgautis paprastu džiaugsmuKad galėtume mėgautis paprastu džiaugsmuKad galėtume mėgautis paprastu džiaugsmuKad galėtume mėgautis paprastu džiaugsmu

Norite gauti naujienas el. paštu?

Eiti prie turinio