Uncategorized @ltKad talentai augtų

Anykščių švietimo pagalbos tarnyba

Kad talentai augtų

Mokslininkai teigia, kad bet kuri ne mokyklinė veikla, nukreipta į visapusišką vaiko vystymąsi, jo ribų išplėtimą, naują patirtį, savęs pažinimą, yra labia naudinga: vystosi atmintis, mąstymas, plečiasi vaiko potencialas, atsiranda naujų komunikavimo įgūdžių. Todėl dabar, olimpiadų ir konkursų karuselei įgavus pagreitį, turbūt pats laikas trumpam atsikvėpti nuo darbų ir vėl pasidžiaugti – ne tik šių renginių nauda, bet ir gražiais rezultatais.

Sausio 20 dieną Švietimo pagalbos tarnyboje vyko Lietuvos mokinių fizikos olimpiada, kurioje dalyvavo 9–12/I–IV gimnazijos klasių mokiniai. Pagal dalyvių surinktų balų skaičių vertinimo komisija skyrė tokias prizines vietas:

9/I gimnazijos klasių grupėje I vietą užėmė Rokas Gedvilas;

10/II gimnazijos klasių grupėje: I – Titas Morkūnas,

II – Nojus Karalius,

III – Kristupas Mickevičius;

11/III gimnazijos klasių grupėje: I – Benas Puolis,

III – Urtė Stumbrytė;

12/IV gimnazijos klasių grupėje: II – Lukas Medžiuolis,

III – Faustina Kiaušaitė.

Sausio 23 dieną švietimo pagalbos tarnyboje vyko Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų 9–12/I–IV gimnazijos klasių mokiniams. Prizinės vietos pasiskirstė taip:

9–10/I–II gimnazijos klasių grupėje: I – Elžbieta Bugailiškytė,

II – Liucija Valaikaitė,

III – Augustė Karaliūtė;

11–12/III–IV gimnazijos klasių grupėje: I – Laurynas Klimašauskas,

II – Urtė Raišelytė,

III – Fausta Spirinauskaitė.

Į olimpiados šalies etapą vyks I-ųjų vietų laimėtojai.

 

Sausio 31 dieną Jono Biliūno gimnazijoje vyko Respublikinis anglų kalbos konkursas, kuriame dalyvavo 9–10/I–II gimnazijos klasių mokiniai. Prizines vietas užėmė šie dalyviai:

 

I – Kotryna Svirkaitė,

II – Marta Jakimovaitė,

III – Astijus Saveljevas ir Rokas Gedvilas.

 

Šalies etape dalyvaus I vietos laimėtoja.

 

Vasario 2 dieną Jono Biliūno gimnazijoje vyko Lietuvos mokinių vokiečių kalbos olimpiada 11/III gimnazijos klasių mokiniams. Prizines kalbėjimo ir praktinio darbo dallies vietas laimėjo:

I – Ugnė Gadliauskaitė,

II – Arnas Žukauskas,

III – Kristina Ragaišytė.

 

Sveikiname olimpiadų ir konkursų prizininkus, dėkojame  v i s i e m s  dalyviams, juos ruošusiems ir motyvavusiems mokytojams ir tėveliams, vykdymo ir vertinimo komisijų nariams, Jono Biliūno gimnazijos administracijai, suteikusiai galimybę vykdyti gausesnius renginius Gimnazijos patalpose. Džiugu, kad daugelis supranta olimpiadų ir konkursų svarbą ir naudą. Juk dalyvaudami juose mokiniai išmoksta sistemingai dirbti, savarankiškai mokytis, tampa atsakingi už savo tobulėjimą, mokosi rasti geriausią problemų sprendimo būdą, priimti strateginius sprendimus. Žinoma, tai nelengva ir reikalauja nemažai valios pastangų, atidumo ir kantrybės. Tačiau juk, pasak Moriso Šaplano, „nepakanka kovoti su savo trūkumais; reikia kovoti ir su savo talentais, kad jie augtų.“

Norite gauti naujienas el. paštu?

    privatumo politika