NaujienosKaip suderinti civilinį darbą su karine tarnyba ar tapti profesionaliu kariu

Anykščių švietimo pagalbos tarnyba

Kaip suderinti civilinį darbą su karine tarnyba ar tapti profesionaliu kariu

Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos karininkai lankėsi Anykščių r. Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijoje, kur organizuojant profesinio orientavimo užsiėmimus 11 klasės (IIIG) mokiniams pristatė karo tarnybą.

Grėsmingos informacijos apie galimus karo veiksmus Baltijos šalių pasienyje per pastaruosius dvejus metus padaugėjo šimtais kartų. Kiek šiandieninių jaunuolių, jau uoliai ieškančių priekabių prie Krašto apsaugos ministerijos pasiūlytos šaukimo į kariuomenę reformos, yra susipažinę su tuo, ką Lietuvai pavyko pavyko nuveikti nepriklausomybės metais?

Karininkai mokiniams pristatė krašto apsaugos sistemą, kuriai vadovauja Lietuvos kariuomenės vadas generolas Valdemaras Rupšys. Krašto apsaugos ministras šiuo metu yra Laurynas Kasčiūnas. Paaiškino, kad prezidentas yra ir ginkluotųjų pajėgų vadas, kurio pareigos suaktyvėja, esant karinei situacijai.

Krašto apsaugos savanorių pajėgos – neatskiriama moderniai organizuojamos Lietuvos kariuomenės dalis. Jos užduotis – pasiruošti teritorinei krašto gynybai. Tarnyba dažniausiai atliekama savaitgaliais. Per vienus metus karys savanoris vidutiniškai tarnyboje praleidžia nuo 20 iki 50 dienų. Už tarnyboje, pratybose ar mokymuose praleistą laiką kario pasirinkimu mokamas atlyginimas. Be to, tarnybos metu suteikiamos visos kariams taikomos socialinės garantijos. Pasiekę aukščiausią parengties lygį, kariai gali pretenduoti į profesinę karo tarnybą ar dalyvauti tarptautinėse operacijose.

Pasikeitus saugumo situacijai regione, Lietuva ne tik stiprina kariuomenės struktūrą, bet ir daugiau dėmesio skiria aktyviojo personalo rezervo rengimui ir aprūpinimui. Šiemet į kartotinius mokymus numatyta pakviesti beveik 3000 aktyviojo kariuomenės personalo rezervo karių.

Mokiniai susipažino su Lietuvos kariuomenės laipsniais, sausumos pajėgų, specialiųjų operacijų pajėgų, karinių oro pajėgų sudėtimi. Karininkai už užduodamus klausimus, atsakymus į klausimus mokinius apdovanojo prizais (rašikliais ir puodeliais). Didžiausio susidomėjimo sulaukė karinės oro pajėgos ir krašto apsaugos savanoriai.

Karjeros specialistė Asta Palaimienė

Kaip suderinti civilinį darbą su karine tarnyba ar tapti profesionaliu kariuKaip suderinti civilinį darbą su karine tarnyba ar tapti profesionaliu kariuKaip suderinti civilinį darbą su karine tarnyba ar tapti profesionaliu kariu

Kaip suderinti civilinį darbą su karine tarnyba ar tapti profesionaliu kariuKaip suderinti civilinį darbą su karine tarnyba ar tapti profesionaliu kariu

Norite gauti naujienas el. paštu?

[contact-form-7 404 "Not Found"]
Eiti prie turinio