Uncategorized @ltLaisvės būti savimi pamoka

Anykščių švietimo pagalbos tarnyba

Laisvės būti savimi pamoka


Lapkričio 21 dieną L. ir St. Didžiulių viešojoje bibliotekoje įvyko Suaugusiųjų mokymosi savaitės „Mokymosi siluetai“ atidarymo renginys „Mano namai yra visas pasaulis“, skirtas kasdienybės poeto-filmininko Jono Meko šimtmečiui paminėti.

Renginį pradėjo Anykščių rajono savivaldybės Kultūros, turizmo ir komunikacijos skyriaus vedėja Kristina Jakubauskaitė-Veršelienė, pakvietusi į mokymąsi pažvelgti visų pirma kaip į savęs pažinimo, asmeninio tobulėjimo galimybę. Dvasinis tobulėjimas augina motyvaciją, sukuria stipresnį prasmės jausmą, gerina fizinę ir psichinę sveikatą, augina kūrybiškumą. Renginio dalyviai dalijosi savo geriausiomis mokymosi patirtimis, prisiminė savo Mokytojus.
Joną Meką, kuriam renginys buvo skirtas, galima vadinti ne tik kino, kūrybos, bet ir gyvenimo platesne prasme Mokytoju, visiems rodžiusiu, kaip žaisti gyvenimą, improvizuoti ir nepasenti, nesustabarėti ir su laiku keistis. Apie tai ir pasakojo renginio svečiai – Biržų J. Bielinio viešosios bibliotekos J. ir A. Mekų palikimo studijų centro vyresnysis bibliotekininkas Evaldas Timukas, tyrinėjantis Jono Meko laiškų ir dienoraščių archyvą, ir Jono Biliūno gimnazijos bibliotekos vedėja Renata Miškinienė, apie Joną Meką daug pasakojanti mokiniams, o savo vadovaujamo gimnazijos Kino klubo narius įkvėpusi sukurti „mekiškos“ stilistikos flmų, pelniusių net tarptautinių apdovanojimų. Klausėmės skaitomų menininko minčių, eilėraščių, laiškų ir stebėjome filmų ištraukas, persmelktas poetinio jausmingumo ir subtilumo, atskleidžiančias asmenines grožio, gyvenimo šventės ir džiugesio akimirkas.
Svarbiausia pirmojo Mokymosi savaitės renginio pamoka yra tai, kad norėdami džiaugtis gyvenimu, visų pirma turime neapsimetinėti, nebūti susikaustę, dirbtinai reikšmingi, o išlikti pačiais savimi. Toks sąžiningas ir laisvas, – tiek gyvenime, tiek kūryboje, – buvo ir Jonas Mekas.
Dar kartą dėkojame visiems atėjusiems ir kviečiame mokytis kituose Savaitės renginiuose.
Laisvės būti savimi pamokaLaisvės būti savimi pamokaLaisvės būti savimi pamokaLaisvės būti savimi pamokaLaisvės būti savimi pamoka

Norite gauti naujienas el. paštu?

[contact-form-7 404 "Not Found"]
Eiti prie turinio