Uncategorized @ltNeprarasti ryšio su tradicijomis

Anykščių švietimo pagalbos tarnyba

Neprarasti ryšio su tradicijomis

Etninė kultūra yra ne tik tradiciniai amatai, liaudies muzika ar šokiai, švenčių papročiai ar apeigos, tačiau ir mūsų pasaulio supratimas, tarpusavio santykiai, tai, kas leidžia vienoms tautoms išsiskirti iš kitų – turbūt kiekvienas galėtume bent keliais žodžiais apibūdinti, kas būdinga vokiečiams, švedams, prancūzams ar kinams. Todėl neprarasti ryšio su savo tautos kultūros tradicijomis yra labia svarbu – jei žmogui jo šalies etninė kultūra yra artima, jis jaučiasi savo tautos dalimi.

Gruodžio 8 dieną Švietimo pagalbos tarnyboje įvyko V-osios Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados pirmasis etapas. Šiemet olimpiados tema labai plati: „Etnografiniai regionai: tradicinė muzika, tautiniai drabužiai, tradicinė architektūra, kulinarinis paveldas ir regioniniai papročiai“, tad jos dalyviams reikėjo gerai pasiruošti.

Džiaugiamės, kad Olimpiadoje dalyvavę mokiniai puikiai atsakė į pirmosios dallies testo klausimus, o antrojoje dalyje išradingai ir įdomiai pristatė savo pasirinktas etninės kultūros sritis – liaudies muziką, atliekamą senu lietuvišku instrument birbyne, pynimo amatą, žaislų nėrimą vąšeliu. Dėkojame Svėdasų gimnazijos II gimnazijos klasės mokiniui Nojui Jakuboniui ir jo mokytojai Joanai Gutmanienei, tos pačios mokyklos 7 klasės mokinei Tijai Ivanauskaitei ir mokytojai Reginai Žvirblienei, Jono Biliūno gimnazijos II gimnazijos klasės mokinei Darijai Barauskaitei bei jai pasiruošti padėjusiems mokytojams Daivai Kuprionienei ir Kaziui Morkūnui. Šie mokiniai gilins savo žinias kitame, regioniniame, Olimpiados etape. Sėkmės jiems!

Puoselėdami senąsias protėvių tradicijas perduodame jas iš kartos į kartą. Gera matyti, kad šiais išmaniųjų technologijų laikais jauni žmonės domisi tradiciniais amatais, muzika, kad jiems tai gražu ir įdomu. Jų kūrybą matydami ir girdėdami, grožisi ir kiti, ir galbūt vėliau patys semiasi iš jos įkvėpimo kurti. „Pirmiausia žmogus pats turi rasti savo dvasios harmoniją, suprasti, kas moralu, sveika, gražu, ir tos dvasinės tobulybės siekti. Nesąmoningai siekdami to, kas tauru, gražu, kas taurina mūsų prigimtį, mes tuos dalykus rasime etninėje kultūroje, ir savaime mūsų širdis palinks į etninę kultūrą.“

Neprarasti ryšio su tradicijomisNeprarasti ryšio su tradicijomisNeprarasti ryšio su tradicijomisNeprarasti ryšio su tradicijomisNeprarasti ryšio su tradicijomisNeprarasti ryšio su tradicijomis

Norite gauti naujienas el. paštu?

[contact-form-7 404 "Not Found"]
Eiti prie turinio