Uncategorized @ltStebuklai nutinka tik tiems, kurie tiki

Anykščių švietimo pagalbos tarnyba

Stebuklai nutinka tik tiems, kurie tiki

Mokslininkai teigia, kad kūrybiškumas yra raktas į visavertį švietimą ir į svarbiausių žmonijos problemų sprendimą. Juk būtent kūrybiškumas, gimstantis mąstymui susidūrus su vaizduote, pasireiškia originaliomis idėjomis ir sprendimais, gebėjimu spręsti problemas. Jis priešinasi monotoniškai kasdienybei ir nuobodžiam suvienodėjimui, tad gyvenimas tampa įvairesnis ir įdomesnis. Geriausias būdas reikštis asmenybės individualumui, skleistis kūrybinėms galioms yra meninė kūryba ir vizualinė raiška.

Pasak A. Maslovo, ugdymas menu, įvairiomis jo formomis yra vienas efektyviausių būdų asmenybės kūrybiškumui atsiskleisti. Su viena iš tokių formų – iliuzionizmu – rajono švietimo įstaigų vadovai turėjo galimybę susipažinti gruodžio 19 dienos renginyje „Kūrybiškumo galių raiška“  Anykščių koplyčioje. Pasaulinio garso iliuzionistas, dviejų Gineso rekordų savininkas Rokas Bernatonis demonstruodamas įspūdingus triukus įrodė, kad kūrybiškumas ne vien išskirtinė gabių žmonių savybė, bet gebėjimas, kurį turime nuolat lavinti. Svečias papasakojo apie savo kelią į magijos pasaulį, atsakinėjo į publikos klausimus ir atskleidė keletą savo triukų paslapčių. Magas prisipažino, kad labai domisi psichologija, stengiasi pažinti ir suprasti žmones, jų jausmus, net pademonstravo, kaip sprendžia scenoje kilusias konfliktines situacijas. Tačiau turbūt svarbiausia šio renginio mintis – tai, kad pozityvus požiūris į gyvenimą, drąsa, spontaniškumas, pasitikėjimas, kantrybė, atidumas atsiranda kūrybos procese ir leidžia skleisti savo sugebėjimus, patirti savo ir kitų unikalumą bei pritaikyti tai įvairiose mokslo bei gyvenimo srityse.

Paskutinės prieššventinės senųjų metų dienos ko gero pats tinkamiausias metas kurti bei patirti stebuklus. O stebuklas tai dalijimasis ne tik kalėdinėmis dovanomis, bet ir įvairiomis patirtimis bei emocijomis. Tai buvimas kartu, dėkojimas už drauge praleistą laiką ir nuveiktus darbus, apsikeitimas šiltais žodžiais. Ir – kuo daugiau mokame džiaugtis ir dėkoti, – tuo daugiau stebuklų įvyksta gyvenime. Bet kad stebuklas įvyktų, visų pirma reikia gebėti stebėtis ir tikėti. Juk, pasak Paulo Coelho, „stebuklai nutinka tik tiems, kurie tiki, kad stebuklai vyksta.“

Norite gauti naujienas el. paštu?

    privatumo politika