NaujienosŠv. Jokūbo kelio jaunųjų ambasadorių estafetės žygis Anykščių rajone

Anykščių švietimo pagalbos tarnyba

Šv. Jokūbo kelio jaunųjų ambasadorių estafetės žygis Anykščių rajone

Piligrimystė – viena seniausių krikščioniškosios Europos tradicijų. 1987 m. spalio 23 d. Europos Taryba paskelbė Santiago de Compostela deklaraciją, paskelbdama Šv. Jokūbo kelią ir jo atšakas visoje Europoje pirmuoju Europos kultūros keliu. Pagrindinė žinia ta, kad Europa nėra vien politinis ir ekonominis projektas, o visų pirma ir visų svarbiausia – vertybėmis grįsta sąjunga, bendrystė, besiremianti į krikščioniškąsias Europos šaknis. Lietuvoje yra tik du piligriminiai ir turistiniai maršrutai, kurie yra pripažinti tarptautiniu lygiu, tai – Šv. Jokūbo piligrimų kelias, čia minimos jo atšakos Lietuvoje, bei Žydų kultūros paveldo kelias.

Šv. Jokūbo kelio tinklas apima 40 Lietuvos savivaldybių. Šv. Jokūbo ženklas – kriauklė. Legenda byloja, kad jis kriauklės pagalba gerdavo vandenį kelionės metu. Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčia irgi turi kriauklės ženklą ir yra stotelė keliaujantiems piligrimams.  Šiemet Šv. Jokūbo ambasadorių estafetė vyksta Šventaisiais Jokūbo metais, kurie pasikartoja keliolika kartų per šimtmetį.

Religinis, piligriminis turizmas tampa prioritetine turizmo kryptimi nacionaliniu mastu. Anykščių rajono savivaldybės viena iš strateginių krypčių yra turizmo, kultūros ir darnios kurortinės plėtros vystymas. Dalyvavimas asocijuotų struktūrų, o ypač tarptautinių, veikloje padeda įgyvendinti numatytus strateginius tikslus, suteikia galimybę plėtoti naujas idėjas ir veiklas bei stiprinti savo pozicijas tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu lygmeniu. Todėl 2020 m. gruodžio 29 d. Anykščių rajono savivaldybės tarybos sprendimu Nr. 1-TS-348 Anykščių rajono savivaldybė nusprendė jungtis į Švento Jokūbo kelio savivaldybių asociaciją. Dalyvaujant Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacijos veikloje siekiama į tarptautinius kultūrinio, religinio turizmo maršrutus įtraukti ir kitus reikšmingus Anykščių krašto objektus. Anykščių rajono savivaldybė tampa Europos kultūros kelių (Cultural Routes of the Council of Europe) tinklo sudėtine dalimi ir taip prisidės prie Šv. Jokūbo kelių Lietuvoje pripažinimo tarptautiniu lygiu ir Lietuvos, kaip gilias krikščioniškąsias, katalikiškąsias tradicijas, turtingą kultūros bei gamtos paveldą turinčios valstybės, pristatymo ir jos pažinimo skatinimo.

Šiais metais Anykščių savivaldybė buvo įtraukta į sąrašą keliauti Šv. Jokūbo keliu,  todėl jau birželio 4 dieną gavę Anykščių klebono P. Baniulio palaiminimą, dešimt šaunių Jono Biliūno gimnazijos mokinių ir A. Banarausko pagrindinės mokyklos mokinys J. Buelis, lydimi vadovių – dorinio ugdymo mokytojos Daivos  Kuprionienės, dorinio ugdymo mokytojos Astos Striogienės ir katechetės Daivos Buelės,  žengė pirmus žingsnius nuo Anykščių bažnyčios link Užunvėžių.

18 kilometrų buvo tikrai turiningi savo stotelėmis – Liudiškiai, Storiai, Nevėža, S. Kairio gimtinė ir Užunvėžių Švč. Mergelės Marijos bažnyčia. Buvo pamatyti, pačiupinėti visi vabalai, varlės ir žolytės… bendravimas žodžio ir skanėsto pavidaluose dar labiau visus suartino ir leido susilieti su nuostabia Dievo kūrinija, kuri visą kelią lydėjo jaunuosius ambasadorius. O kur dar Šv. Jono šaltinėlyje pamerktos pavargusios kojos ir šulinio vanduo lietuvių kalbos mokytojo Balio Žvirblio sodyboje… Po kelionės visi grįžo tokie laimingi, kad būtent jie buvo pirmieji pravėrę Anykščių Šv. Jokūbo stotelės vartus ir suradę savyje tiek ištvermės, jėgos, meilės ir nuostabių emocijų.

Ačiū komandai už bendrystę ir Mūsų Kūrėjui už gerą orą.

 

Anykščių r. savivaldybės informacija

 

Nuotraukų autorius – Aurelijus Svirka:

Norite gauti naujienas el. paštu?

    privatumo politika