NaujienosSvėdasiškiai paaugliai nori būti policininkais

Anykščių švietimo pagalbos tarnyba

Svėdasiškiai paaugliai nori būti policininkais

Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos 6 klasės mokiniai kartu su karjeros ugdymo specialiste Asta Palaimiene ir klasės auklėtoja Jolanta Garbauskiene lankėsi Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Anykščių policijos komisariate. Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja Rūta Avižaitė, pasitelkusi į pagalbą du Lietuvos policijos mokyklos studentus Deividą ir Karolį, parodė, kaip įrengti policijos automobiliai, kaip greitai pareigūnai turi išvykti pagal iškvietimą, kokią įrangą pasiimti. Vaikai galėjo pasėdėti sulaikytojo asmens vietoje tiek policijos automobilyje, tiek laikino sulaikymo kamerose. Paaugliai puikiai orientavosi, kodėl iš sulaikytojo paimami jo asmeniniai daiktai iki batų raištelių. Vaikai pamatė vaikų apklausos kambarį, sužinojo nepilnamečiams vykdomų apklausų subtilybes. Apsilankę pareigūnų sporto salėse, mokiniai vienbalsiai tvirtino, kad policininkų pareigoms atlikti reikalingas fizinis pasiruošimas.

Didžiausią susidomėjimą svėdasiškiams moksleiviams kėlė tai, kad pažintinės išvykos metu policijos veiklas jiems pristatė būsimi policininkai, buvę Svėdasų Juozo Tumo- Vaižganto gimnazijos mokiniai. Deividas ir Karolis pasakojo apie pasirengimą studijoms, dienos režimą studijų metu. Susitikimo metu buvo aptarta daugybė kylančių klausimų tiek moksleiviams, tiek būsimų pareigūnų užduodamų vaikams, tokiu būdu primenant eismo ir viešosios tvarkos taisykles. Susižavėję tiesioginiu bendravimu su dar neseniai buvusiais savos mokyklos mokiniais Deividu ir Karoliu, trys berniukai pareiškė, kad jie bus policininkais.

Karjeros specialistė Asta Palaimienė

Svėdasiškiai paaugliai nori būti policininkaisSvėdasiškiai paaugliai nori būti policininkaisSvėdasiškiai paaugliai nori būti policininkais

Norite gauti naujienas el. paštu?

[contact-form-7 404 "Not Found"]
Eiti prie turinio