Tai, ką darome šiandien
Šiais laikais tvarumas jau ne vien tik madingas žodis. Tai gyvenimo būdas, kuris būtinas norint, kad mūsų planeta būtų tinkama gyventi. Rūpindamasis ne tik tolima ateitimi, bet ir šia diena, kiekvienas žmogus turėtų stengtis mažinti atliekų kiekį, tausoti gamtos išteklius, saugoti ekosistemas. Siekdama paskatinti rajono suaugusiuosius gyventi tvariai, Švietimo pagalbos tarnyba įgyvendina „Erasmus+KA122“ veiksmo projektą „Suaugusiųjų psichinės sveikatos ir gerovės stiprinimas propaguojant tvarų gyvenimo būdą, jogą, sąmoningą dėmesingumą, meno terapiją“. Gegužės 26–30 dienomis keturios Tarnybos darbuotojos dalyvavo mokymuose „Švietimas darnaus vystymosi labui“ („Education for sustainable development“) Graikijoje, Pirėjuje.
Nors klimato kaitos iššūkiai tebėra svarbūs visos planetos mastu, pažangos pavyzdžiai vietos lygmeniu skatina kurti tvaresnę ateitį. Visame pasaulyje bendruomenės ieško būdų daryti vietinį poveikį klimato kaitai naudodamos novatoriškas ir tvarias technologijas, kad pagerintų aplinkosaugą. Mokymuose susipažinome su daugybe tokių įkvepiančių pavyzdžių – kaip išradingai kelis kartus galima panaudoti plastiko gaminius, kaip taupyti vandenį ir mažinti vandens krizę sausringose vietovėse, kaip nešvaistyti maisto ar net jį gaminti iš grybienos. Susipažinome su žaliosiomis kompetencijomis, darnaus vystymosi tikslais, tvarumo mokykla. Mokėmės, kaip į įvairias tvarumo veiklas įtraukti mokyklas, vietines bendruomenes, verslą, ir kūrėme bendruomenių tvarumo žemėlapius. Dalyvavome edukacinėje išvykoje į jūros vėžlių gelbėjimo centrą „Archelon“, kuriame gydomi nuo žmogaus veiklos nukentėję vėžliai, ir tai buvo dar vienas gamtos saugojimo pavyzdys.
Mokymuose įgyta patirtimi pasidalinsime terapinėse kūrybinėse dirbtuvėse Anykščių rajono suaugusiesiems. Juk kuo daugiau rūpinsimės savo aplinka, tuo geresnė bus ne tik mūsų, bet ir ateinančių kartų gyvenimo kokybė. Nes, pasak amerikiečių interjero dizainerės ir knygų apie gyvenimo būdą autorės Aleksandros Stodard, „tai, ką mes darome šiandien ir dabar, lems tai, ką darysime rytoj.“