NaujienosŽodis glaudžia, žodis skriaudžia

Anykščių švietimo pagalbos tarnyba

Žodis glaudžia, žodis skriaudžia

Priešpaskutinę vasaros dieną A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko muziejuje įvyko tradicinis rudeninis savivaldybės švietimo įstaigų vadovų pasitarimas, kuriame buvo aptarti pasirengimo naujiems mokslo metams, ugdymo proceso organizavimo klausimai bei kitos aktualijos pasitinkant 2022–2023 mokslo metus.

Pedagogus su naujais mokslo metais pasveikino mero pavaduotojas Dainius Žiogelis. Mokytojams kantrybės ir ištvermės palinkėjo svetingai atvėręs jaukių muziejaus erdvių duris jo direktorius Antanas Verbickas, šiltai prisiminęs ne vieną dešimtmetį pedagoginį darbą dirbusius mokytojus.

Renginio metu vyko įdomi paskaita, dar kartą priminusi, kad vienas iš svarbiausių dalykų pedagogo darbe yra paprastas žmogiškumas ir geros emocijos. Apie tai kalbėjo lektorius, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos docentas, Neuromokslų instituto Molekulinės neuroonkologijos laboratorijos vadovas, gydytojas, neurochirurgas Kęstutis Skauminas. Supažindinęs su naujausiais neuromokslo pasiekimais, gydytojas didžiausią dėmesį skyrė veiksniams, užtikrinantiems normalią smegenų veiklą ir lemiantiems sveiką žmogaus gyvenimą.

Mokslininkas pasakojo apie poilsio, miego, maisto, žaidimų, nuolatinio mokymosi, fizinio aktyvumo naudą smegenims. Tačiau vienas iš labiausiai kenkiančių sveikatai veiksnių, mokslininkų nuomone, yra stresas, sukeliantis psichosomatinius sveikatos sutrikimus, širdies ir kraujagyslių bei kitas ligas. Gydytojas teigė, kad yra visa eilė asmenybės aspektų, kuriuos galime sąmoningai stiprinti ir ugdyti savyje, taip didindami savo atsparumą stresui. Lektorius pabrėžė socialinių emocinių kompetencijų svarbą ir tai įrodė pakviesdamas edukacijos dalyvius pažaisti: pasidalinti su kolega savo sėkme, išklausyti kitą, padėkoti, apsikabinti. Šio žaidimo metu visi dar kartą įsitikino, koks svarbus pozityvumo vaidmuo žmonių bendravimui, ir kad tik nuo mūsų pačių priklauso, ar pamoka, susirinkimas, diena bus sėkmingi, ar atvirkščiai.

Apibendrindamas K. Skauminas pasiūlė kiekvienam pagalvoti ir atsakyti į klausimą, kokia jo gyvenimo prasmė. Jeigu žmogus ją matys, nepritrūks motyvacijos kažką keisti ir keistis.

Nors daugelis paskaitoje minėtų dalykų buvo paprasti ir daugeliui girdėti, tačiau mokslininkas dar kartą priminė, kokios svarbios žmogui gali būti geros emocijos bei pozityvumo sklaida, ypač artėjant naujiems mokslo metams. Mokytojo darbe žodis turi milžinišką galią, o, pasak Joyce Meyer, „žodžiai gydo, bet jie ir žeidžia, ugdo ir smukdo, padrąsina arba atima pasitikėjimą, atveria duris palaiminimui arba griovimui.“

Žodis glaudžia, žodis skriaudžiaŽodis glaudžia, žodis skriaudžiaŽodis glaudžia, žodis skriaudžiaŽodis glaudžia, žodis skriaudžiaŽodis glaudžia, žodis skriaudžia

Norite gauti naujienas el. paštu?

[contact-form-7 404 "Not Found"]
Eiti prie turinio