Uncategorized @ltAugti, kol gyvensime

Anykščių švietimo pagalbos tarnyba

Augti, kol gyvensime

Šiais laikais mokymasis tampa nuolatine gyvenimo dalimi. Informacinės technologijos ir užsienio kalba – tai tik pora sričių, kuriose Lietuvos gyventojams svarbu gilinti žinias ir įgūdžius mokantis visą gyvenimą. Mokydamiesi žmonės vis dažniau suvokia, kad tiek formalusis, tiek neformalusis išsilavinimas padeda jų gerovei, stiprina pasitikėjimą savimi ir tikėjimą ateities perspektyvomis.
Anykščių švietimo pagalbos tarnyba 2023 metais vykdė Anykščių rajono savivaldybės neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programos projektą ,,Tobulėkime kartu“, kuriuo įgyvendino kvalifikacijos tobulinimo programas „Komunikacija anglų kalba, B1 lygis“ ir „Skaitmeninio raštingumo mokymai“. Mokymuose žinias gilino 30 rajono gyventojų – įvairių įstaigų darbuotojai, Trečiojo amžiaus universiteto studentai, senjorai.

Šiuolaikiniame pasaulyje neapsieiname be anglų kalbos mokėjimo, kuris ne tik teikia galimybių tiesiogiai naudotis informacijos šaltiniais, interneto ir kitų medijų ištekliais, moksline literatūra, bet ir dalyvauti tarptautiniuose projektuose, plėtoti partnerystės tinklus su užsienio šalių partneriais. Šios programos projekto dalyviams buvo pravesti komunikavimo anglų kalba mokymai. Bendravimas vyko ne tik užsiėmimų metu, bet ir per socialines medijas. Grupės „English is Fun“ dalyviai dalinosi naudinga  metodine medžiaga, jaukių užsiėmimų nuotraukomis, šventiniais sveikinimais ir gera nuotaika.

Skaitmeninis raštingumas yra vienas iš svarbių įgūdžių, leidžiančių patikimai ir saugiai naudotis įvairiomis skaitmeninėmis technologijomis ieškant informacijos, bendraujant ir sprendžiant kasdienines problemas. Skaitmeninio raštingumo užsiėmimų dalyviai mokėsi naudotis „Google“ platformos programomis, tobulino darbo su tekstiniu redaktoriumi bei išmaniuoju įrenginiu (telefonu ar planšetiniu kompiuteriu) kompetencijas, išmoko instaliuoti virtualaus bendravimo aplinkas, naudotis programa ,,Canva“, DI (dirbtinio intelekto) platforma „ChatGPT“.

Sprendžiant iš projekto dalyvių nuoširdžių atsiliepimų, mokymasis suteikė jiems ne tik naudos, bet ir bendrystės džiaugsmo. Šiltas tarpusavio ryšys ir draugystė turi ne mažesnę svarbą negu įgytos kompetencijos. Viena vertus, besimokantis žmogus gali daryti įtaką aplinkai, bendruomenei ar net visuomenei, kurioje gyvena, kita vertus, pratęsia savo jaunatviškumą. Nes, pasak amerikiečių filosofo Mortimero J. Adlerio, „mokymosi tikslas yra augimas, ir mūsų protas gali augti, kol tik gyvensime.“

Augti, kol gyvensimeAugti, kol gyvensime

Norite gauti naujienas el. paštu?

[contact-form-7 404 "Not Found"]
Eiti prie turinio