Uncategorized @ltNeįtikėtini stebuklai

Anykščių švietimo pagalbos tarnyba

Neįtikėtini stebuklai

Tyrinėdami gamtą mokiniai gilina savo žinias, ugdosi kūrybiškumą, atvirumą naujoms idėjoms, mokosi kryptingai siekti tikslo, kelti hipotezes bei daryti išvadas. Domėtis savo krašto aplinka, saugomomis teritorijomis, formuoti mokslinio mąstymo įgūdžius juos skatina tokie renginiai, kaip balandžio 11 dieną Anykščių regioninio parko Lankytojų centre jau septintą kartą surengta tradicinė rajono mokinių konferencija „Mokinių gamtotyriniai darbai“.

Šiemet konferencijoje 8 pranešimus skaitė dvylika 5–8 klasių mokinių iš įvairių rajono mokyklų. Kaip ir kiekvienais metais, stebino pranešimų įvairovė ir kokybė. Mokiniai tyrinėjo paprastosios pušies sėklas, spygliuočių medžių spyglius bei sakus, bebrų pažeistus medžius; stebėjo oro temperatūrą, Anykščių apylinkių biologinę įvairovę, vabzdžių namelių gyventojus, oro taršos indikatorius kerpes ir netgi gyvybės pradžią – kaip iš kiaušinio išsirita viščiukas. Dalyvių darbų pristatymą vertino komisija: Valstybinės miškų urėdijos Anykščių regioninio padalinio vadovė Monika Sirgėdienė, Anykščių regioninio parko grupės patarėja Rasa Gražienė, Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Nila Mėlynienė, ekologas, Andrioniškio seniūnas Rolandas Lančickas ir Švietimo pagalbos tarnybos metodininkė Vesta Berkmanienė. Konferenciją moderavo regioninio parko Lankytojų centro administratorė Vaineta Pilkauskaitė. Įvaldyti gamtos pažinimo metodus, ugdytis pagarbą gamtai, atsakomybės už ją jausmą, puoselėti ekologinės kultūros nuostatas mokiniams padėjo mokytojos Dalia Keibienė, Skirmantė Banienė, Rasa Jurelienė, Vlada Dovydėnienė, Vaida Pranckūnaitė, Dovilė Mikučionienė, Rasytė Gaidienė.

Šiuolaikiniame technologijų pasaulyje ypatingai džiugina tie jauni žmonės, kurie neabejingi gamtai, siekia ją pažinti ir savo idėjomis bei darbais prisideda prie tvaresnio ir gražesnio pasaulio kūrimo. Teikia vilties ir tai, kad konferencijos dalyviai žada tęsti ir gilinti savo darbus, į kuriuos – o kartu ir į begalinę intriguojančią pažinimo kelionę – įtraukia vis daugiau draugų ir bendraminčių. Juk, pasak Č. Darvino, „kuo daugiau mes pažįstame gamtos dėsnius, tuo labiau mums neįtikėtini jos stebuklai.“

Neįtikėtini stebuklaiNeįtikėtini stebuklaiNeįtikėtini stebuklaiNeįtikėtini stebuklaiNeįtikėtini stebuklaiNeįtikėtini stebuklaiNeįtikėtini stebuklaiNeįtikėtini stebuklai

Norite gauti naujienas el. paštu?

[contact-form-7 404 "Not Found"]
Eiti prie turinio